زنده آموزش سلامت خوزستان آغاز طرح سنجش

زنده: آموزش سلامت خوزستان آغاز طرح سنجش سنجش سلامت نوآموزان نوآموزان ورود به پایه اول ابتدایی دوره پیش دبستانی پایگاه های سنجش سلامت

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که آرد باید مستقیما در تولید نان مورد استفاده قرار گیرد و هرگونه افزودنی مانند سبوس، غیرقانونی و غیربهداشتی بوده و مردم نباید

نان سبوس‌دار نخرید!

نان سبوس دار نخرید!

عبارات مهم : ایران

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که آرد باید مستقیما در تولید نان مورد استفاده قرار گیرد و هرگونه افزودنی مانند سبوس، غیرقانونی و غیربهداشتی بوده و مردم نباید بخرند، چراکه گاهی اوقات از سبوس دامی در پخت نان استفاده می شود.

بسیاری از نانوایی ها به خاص سنگک و بربری، سبوس را به عنوان یکی از شاخصه های افزودنی به نان تبلیغ کرده و آن را گران تر به مردم می فروشند، در حالی که یزدان سیف – مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی کشور عزیزمان ایران – در این باره به ایسنا گفت: سبوس حتی اگر سبوس خوراکی و مورد استفاده جهت مصرف انسانی باشد چندان خاصیتی به غیر از فیبر که به گوارش انسان کمک می کند، ندارد و این ماده خوراکی جهت مناطقی است که مردم چندان میوه مصرف نمی کنند نه ایرانی ها که با میوه سیر می شوند.

وی افزود: در کشور اروپایی سبوس چندان مصرف ندارد و این نشان می دهد که این ماده غذایی چندان ارزشمند نیست. البته متاسفانه در بعضی از موارد مشاهده شده است که از سبوس دامی در نانوایی ها استفاده می شود که نه تنها هیچ خاصیتی ندارد، بلکه مضر است و با این کار سم وارد بدن خودمان می کنیم؛ آیا که همه سموم، فلزات سنگین و باقی مانده های شیمیایی روی سبوس دامی می نشیند و با مصرف آن به سلامت خودمان آسیب می زنیم.

نان سبوس‌دار نخرید!

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی کشور عزیزمان ایران با بیان این که هرگونه افزودنی به غیر افزودنی های مجاز در پخت نان ممنوع و تخلف هست، ادامه داد: مردم به هیچ وجه از نانوایی ها نان سبوس دار نخرند، چراکه باید آردی که از کارخانه می آید به خمیر و نان تبدیل شود و اگر نان سبوس دار استاندارد در کشور بخواهد تولید شود باید آن سبوس در کارخانه به آرد اضافه شود که با شست وشو و گرفتن مواد مضر بتوان سبوس سالم و بافایده به سبد مواد غذایی مردم اضافه کرد.

سیف تصریح کرد: رواج پیدا کردن مصرف سبوس در کشور حاصل تبلیغات نادرست و زیادی است که خودمان در جامعه رواج داده ایم و در نتیجه آن مردم تصور می کنند که سبوس دوای شفابخشی است که حاضرند بابت آن پول اضافه پرداخت کنند. این در حالی است که سبوس در کشور ما به خاص در پخت نان هایی که تخمیر کامل در آنها انجام نمی شود نه تنها فایده ندارد بلکه زیان آور است آیا که اگر سبوس تخمیر نشود ماده ای به نام فیتاز در آن تبدیل به اسید فیتیک می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که آرد باید مستقیما در تولید نان مورد استفاده قرار گیرد و هرگونه افزودنی مانند سبوس، غیرقانونی و غیربهداشتی بوده و مردم نباید

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: اسیدفیتیک موجود در اینگونه نان ها باعث می شود جذب ویتامین D و کلسیم در بدن مختل شده است و قد کسانی که آن را مصرف می کنند کوتاه شود.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | استفاده | بازرگانی | استاندارد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog