زنده آموزش سلامت خوزستان آغاز طرح سنجش

زنده: آموزش سلامت خوزستان آغاز طرح سنجش سنجش سلامت نوآموزان نوآموزان ورود به پایه اول ابتدایی دوره پیش دبستانی پایگاه های سنجش سلامت

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی توضیحات امیری راجع به گمانه‌زنی‌هایی در خصوص برقراری نظام پارلمانی در کشور

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در رابطه با مباحث مطرح شده است در خصوص برقراری نظام پارلمانی در کشور توضیحاتی ارائه کرد. 

توضیحات امیری راجع به گمانه‌زنی‌هایی در خصوص برقراری نظام پارلمانی در کشور

توضیحات امیری راجع به گمانه زنی هایی در خصوص برقراری نظام پارلمانی در کشور

عبارات مهم : قانونی

معاون پارلمانی مدیر جمهور در رابطه با مباحث مطرح شده است در خصوص برقراری نظام پارلمانی در کشور توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران ابتدا در خصوص سمت خود در دولت دوازدهم گفت: فعلا در معاونت پارلمانی در دولت شرکت و خدمت می کنم و قطعا بدون مجوز نمی توان در جلسات هیئت دولت شرکت کرد و حتما حکمی وجود دارد.

توضیحات امیری راجع به گمانه‌زنی‌هایی در خصوص برقراری نظام پارلمانی در کشور

وی همچنین با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز (چهارشنبه)با حضور وزیرامورخارجه اظهار کرد: از شرح این جلسه مطلع نیستم. البته به طور کلی وزرای دولت در مجلس حضور پیدا می کنند و اتفاق فوق العاده ای نیست.

معاون پارلمانی مدیر جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تبدیل شرکت میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه گفت: دولت با توجه به کارهای کارشناسی و بررسی های انجام شده، موافق این کار نیست. نمایندگان دولت نیز در کمیسیون مربوطه در مجلس نظرات کارشناسی خود را در این زمینه مستند و مستدل مطرح خواهند کرد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در رابطه با مباحث مطرح شده است در خصوص برقراری نظام پارلمانی در کشور توضیحاتی ارائه کرد. 

امیری در رابطه با مطرح شدن بحث نظام پارلمانی در کشور اظهار کرد: در دنیا از نظر اشکال حقوقی دولت ها یا حاکمیت، چهار مدل ریاستی، نیمه ریاستی و نیمه پارلمانی، هیئت مدیره ای و پارلمانی وجود دارد.

وی ضمن ارائه تعاریفی از این چهار مدل تصریح کرد: در کشور ما مدل پارلمانی حاکم نیست؛ چراکه مدیر جمهور با رای مستقیم مردم گزینش می شود و اگر قرار باشد شکل حقوقی دولت عوض کردن پیدا کند، باید در قانون اساسی عوض کردن ایجاد شود که ما معتقدیم در شرایط فعلی چون مدیر جمهور با رای مستقیم مردم گزینش می شود، دموکراسی و تضمین رای مردم و دخالت مردم در آینده سیاسی کشورشان زیاد تضمین شده است است.

معاون پارلمانی مدیر جمهور در رابطه با اوضاع معرفی دو وزیر باقیمانده به مجلس نیز گفت: نمایندگان مجلس از امروز به مدت یک هفته جهت سرکشی به حوزه های انتخابیه خود می روند، بنابراین باید تا دو هفته آینده کمی صبر کنیم البته براساس قانون اساسی مدیر جمهور اختیار دارد که وزارتخانه هایی که وزیر ندارد را با سرپرست اداره کند که اکنون این دو وزارتخانه نیز با سرپرست اداره می شوند.

توضیحات امیری راجع به گمانه‌زنی‌هایی در خصوص برقراری نظام پارلمانی در کشور

امیری یادآور شد: طبق آیین نامه داخلی مجلس نیز به هر دلیلی وزارتخانه ای وزیری نداشت ، مدیر جمهور می تواند سرپرست منصوب کند، بنابراین سقف زمانی که قانون اساسی در نظر گرفته سه ماه است و ما نیز در همین فرجه قانونی قرار داریم و اگر کمی تامل کنید در همین فرجه قانونی آقای مدیر جمهور وزرا را معرفی خواهند کرد.

واژه های کلیدی: قانونی | قانون اساسی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog